SUMA OPEN 2014 - postup do USA

26.10.2014 17:05

Velkým úspěchem skončil devátý ročník tradičního SUMA turnaje, který se hraje jako kvalifikace pro světové finále PONY LEAGUE. Již poněkolikáté se hrálo ve dvou baseballových kategoriích U14 a U16.

Turnaj do 16 let se odehrál na Eagles a zcela ho ovládl tým Akademií pod vedením Davida Winklera. Nenašel přemožitele, ale ani vážného konkurenta. Což dokumentuje finálový výsledek 17:1 s Izraelem. Pro naší kadetskou reprezentaci se jednalo o důležitý turnaj před nominací na ME a MS. Kadetská reprezentace (U15) prohrála pouze v semifinále a to s naší Akademií, ale dokázala porazit starší Belgickou akademii. Vrcholem pak bylo vítězství v zápase o třetí místo nad London Mets, když dokázali otočit v dohrávce pěti body nepříznivý stav a zvítězit 9:8. Světové finále je na programu od 1. srpna v Laffaete, kde už hrálo několik našich týmů. Eagles připravili z víkendové kvalifikace play by play z centrálního hřiště a to se stalo i velkou atrakcí, navíc dobře sledovanou.

Turnaj do 14 let se celý odehrál na dvou hřištích na Tempu. Tým Akademií vedený Pavlem Chadimem nenašel přemožitele a všechny soupeře přehrál rozdílem třídy. Největším soupeřem byl tým London Mets za který hrála řada Japonských hráčů. Finálové střetnutí bylo ale vyrovnané jenom ze začátku. Akademie si tak zajistily účast na světové sérii PONY, která se bude hrát od 7. srpna ve Washingtonu (stát Pensylvánie). Pro PONY se jedná o klíčovou kategorii, která se hraje ve městě, kde má tato organizace základnu.

Turnaj vede z pověření PONY Jan Bagin. Přirozeným centrem turnaje je areál Eagles, kde se souběžně hraje i softballová část. Mladší věková kategorie se pak hraje v nedalekém areálu Tempo Titans Praha. Celkový počet týmů dělá z turnaje největší mezinárodní turnaj v ČR minimálně, co se týče zahraničních družstev. Důkladně prověřil organizátory. Není nic jednoduchého udržet v provozu 4 hřiště, zajistit rozhodčí, komunikaci z mnoha týmy z celé Evropy. O to lepší je pocit, když turnaj skončí k všeobecné spokojenosti.

Poděkování patří všem, kteří o Velikonocích věnovali několik dní tomuto turnaji.

Články o průběhu turnajů si můžete přečíst ZDE a ZDE.

Fotogalerie si můžete prohlédnout ZDE.


nahoru ▲