Pony League World Series zpráva I.

27.10.2014 11:41

Team U16, který se zúčastní COLT World Series v městě Lafayette (nedaleko Chicaga) se dnes po někalikahodinovém cestování zdárně dopravil do místa turnaje. 

Celá akce začala ve středu ráno v 4:15 na letišti. Po srazu byli hráčům zkontrolovány potřebné dokumenty (téměř v pořádku), rozdáno týmové oblečení (trička, šortky) a také připomínkové předměty od MMB. Poté proběhl "check In" na kterém jsme se lehce zasekli, nicméně všichni se stihli odbavit včas :-). Během cesty samotné se prakticky nestalo nic zvlášního, kromě toho, že jeden hráč si zapomněl v Chicagu na letištním terminálu číslo 5 svůj cestovní batoh (na to přišel, až byl v autobuse). Batoh se však se ovšem u místní "chikágské" policie po bez větších problémů našel a tak se k nám přidal ještě rozhodčí Ladislav Richter se synem vyjeli jsme směr Lafayette. Jak již bylo řečeno, všichni aktéři se tedy v pořádku dopravili do místa konání turnaje.

Hned po příjezdu do Lafayette proběhla organizační schůzka s ředitelem turnaje Timem Clarkem, na které byli hráči obeznámeni s průběhem nejbližších dní a samotném očekávání od nich samotných, jakožto hráčů baseballu z Evropy, na které bude kladen veliký důraz a to hlavně po stránce společenské. Po schůzce byli hráči "rozebráni" místními rodinami, které poskytují ubytování během turnaje. Naši hráči jsou rozděleni po skupinkách 4, 4, 3, 3 a 2 nejmladší spí na hotelu spolu s trenéry.

Náš program na nejbližší dny je následujíci: 
- zítra (tj. čtvrtek místního času +7 hod) od 11:00 do 12:30 trénink, od 18:00 do 20:00 předtunajová poznávací akce
- v pátek ranní trénink, odpoledne účast na prvních zápasech turnaje, povinná účast 4 hráčů na Championship League Game ( charitativní zápas) a poté náš první večerní zápas od 20:00, na který je mimo finále předpovídané vysoká něvštěvnost a to min. 5 000 diváků. Zápas se odehraje na Loeb Stadium at Columbian park
- sobotní program je závislý na výsledku našeho pátečního zápasu

Počasí je v současné době podobné tomu v ČR, teplota 26 stupňů, nicméně vlhkost vyšší.


nahoru ▲